Dzisiejszy, 57 odcinek Piotrka Dobrej Rady jest nagrany na gorąco, po udziale w porannym spotkaniu grupy networkingowej BNI Creative w Białymstoku. Dawno mnie tam nie było. Na gorąco porównuję uczestnictwo przez prawie 10 lat w spotkaniach BNI, ale w wersji stacjonarnej z udziałem w spotkaniu, ale poprzez Zooma (po rocznej przerwie). Moją uwagę zwróciły trzy rzeczy, o których właśnie opowiadam w tym odcinku. Dziękuję Annie Miklaszewicz za zaproszenie na spotkanie BNI i Katarzynie Bonifatiuk za umówienie się ze mną na spotkanie 1 na 1
#wykuwam #piotrekdobrarada #remoteonly #pracazdalna #BNI #BNIPolska
Cześć. Nazywam się Piotrek Konopka i witam was w kolejnym, 57 już odcinku z cyklu Piotrek Dobra Rada mówi o pracy zdalnej. Dzisiaj powiem kilka słów na temat mojego doświadczenia związanego z udziałem w spotkaniu grupy networkingowej BNI Creative w Białymstoku.
Przez prawie 10 lat byłem członkiem BNI. Swoje członkostwo zakończyłem w czerwcu zeszłego roku. I dopiero po 12 miesiącach, dzisiaj, pojawiłem się w BNI jako gość na zaproszenie Ani Miklaszewicz z Białegostoku. Trafiłem na spotkanie grupy BNI Creative. Tam oczywiście spotkałem osoby, które znałem już wcześniej z BNI, czyli między innymi Kasia Bonifatiuk, która jest tam Dyrektorem Asystującym. I chciałbym dzisiaj powiedzieć kilka słów na temat tego, czym różnią się spotkania zdalne od spotkanie standardowych, właśnie w takiej organizacji networkingowej
Przede wszystkim networking na spotkaniu stacjonarnym był długi. Bo networking trwał czasami nawet półtorej godziny. Natomiast to, co rzuciło mi się od razu w oczy, to zostaliśmy zaproszeni na 7:00, na spotkanie networkingowe i o godzinie 7:30 to spotkanie się rozpoczęło. Czyli na networking było tylko 30 minut i na pewno nie było czasu porozmawiać ze wszystkimi.
Dodatkowo zauważyłem też to, że ograniczenia związane z wykorzystaniem Zooma i niekoniecznie płynna umiejętność korzystania z tego Zooma przez wszystkich uczestników (także przeze mnie) powodowały to, że o wiele łatwiej jest jednak / było podejść do osoby na spotkaniu networkingowym, zaczepić ją i zapytać się: “Cześć, jak się nazywasz? Czym się zajmujesz?” O tyle trudniej, przynajmniej mi dzisiaj – po raz pierwszy będąc na takim spotkaniu w wersji zdalnej – o tyle trudniej było mi to zrobić dzisiaj.
Drugie spostrzeżenie było takie, że jednak, o ile w trakcie spotkania stacjonarnego, to jednak można było zauważyć większe skupienie – ponieważ ludzie siedzieli w jednym miejscu, o tyle było większe rozproszenie w trakcie uczestnictwa w spotkaniu zdalnym. Czym to się objawiało? Zauważyłem, że kilka osób rozmawiało przez telefon, kilka osób klikało w komputer. Ja również nie jestem bez winy. Również (na przykład) wrzuciłem zdjęcie z tego wydarzenia w trakcie trwania wydarzenia. Tak, że to pokazuje, że rozproszenie w trakcie trwania spotkania networkingowego w wersji zdalnej jest większe niż rozproszenie / czy jest mniejsze skupienie na takim spotkaniu w wersji zdalnej.
I trzecią rzecz, którą zobaczyłem to jest to, że jednak brakuje fizyczności, przynajmniej na samym początku, tak jak porównuję do poprzednich swoich doświadczeń w spotkaniach networkingowych. Brakuje tej fizyczności mi w odniesieniu do całej choreografii, którą BNI miało. To znaczy były elementy, były momenty, kiedy każda z osób się podnosiła, przedstawiała się. Wydanie networkingu zdalnego jest bardziej płaskie, bardziej pozbawione kontaktu fizycznego. I myślę, że to jest też dowód na to, że my jeszcze tej fizyczności nie umiemy wyeliminować lub nie umiemy sobie jej zastąpić poprzez wideokonferencje.
Tak, że dzisiaj powiedziałem o trzech rzeczach, które zauważyłem na szybko, na spotkaniu BNI, w którym uczestniczyłem po raz pierwszy po rocznej przerwie jako gość, ale tym razem w ujęciu zdalnym.
Tak, że dzięki serdeczne. Zachęcam w ogóle wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach networkingowych BNI. Do zobaczenia i usłyszenia jutro. Na razie.
Link do odcinka na YouTube https://youtu.be/lFfE45Ha5pI
Moja strona internetowa https://piotr-konopka.pl
Strona firmowa https://www.innothink.com.pl
Mój LinkedIn https://linkedin.com/in/konopka
Mój mail piotr.konopka@innothink.com.pl
Moje podcasty https://podfollow.com/piotrek-dobra-rada/view
Link do podcastu na podfollow
https://podfollow.com/piotrek-dobra-rada/episode/f7e3ebe48008ba6838f9e36fd0e7fae2a69194ba
Katarzyna Bonifatiuk Linkedin https://www.linkedin.com/in/katarzyna-bonifatiuk-21373216b/
BNI Polska https://bnipolska.pl/
SoundCloud
iTunes
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/piotrek-dobra-rada/id1513135345