Największe mocarstwo na świecie jest od kilku dni zarządzane zdalnie. Podobno mają na to procedury. Ciekawe jak jest naprawdę – a jak jest w twojej firmie? Badanie firmy Terminal pokazuje, że 90% liderów zarządzających firmami jest zadowolonych z tego, jak przeszło przez pandemię. Ale tylko ⅓ z nich ma plan czy strategię na pracę zdalną w dłuższym horyzoncie czasu…
#wykuwam #piotrekdobrarada #remoteonly #pracazdalna
Cześć. Nazywam się Piotrek Konopka i witam Was w kolejnym, 133 już odcinku z cyklu Piotrek Dobra Rada mówi o pracy zdalnej. Dzisiaj powiem kilka słów na temat wdrożenia długofalowego pracy zdalnej oraz zastanowimy się, co wspólnego ma Donald Trump właśnie z pracą zdalną.
Informacją, którą właściwie od kilku dni żyje cały świat – może nawet nie tyle żyje, co na pewno ta informacja kilka dni temu się pojawiła – było to, że Donald Trump zachorował na Covid-19 i w związku z tym trafił do szpitala
Jakie to ma konsekwencje? Pewnie nie tylko dla Stanów Zjednoczonych, ale całego świata, ponieważ oznacza, że prezydent największego mocarstwa na świecie musi zacząć pracować zdalnie. Ponieważ jego najnowsze działanie, czyli wyjście przedwczesne ze szpitala i przejechanie się opancerzoną limuzyną przez okoliczne tereny, tak żeby pomachać do swoich zwolenników, spowodowało to, że wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, właśnie trafili na czternastodniową kwarantannę. Oznacza to, że całe dowództwo Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych musi przejść na pracę zdalną – ponieważ, przypomnę – Donald Trump jest zwierzchnikiem sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.
I ta sytuacja przyprawiała pewnie o ból głowy wszystkich specjalistów od bezpieczeństwa jak i specjalistów od pracy zdalnej. Jak w ogóle zapewnić dostęp prezydentowi do wszystkich tych informacji, które są mu potrzebne do zarządzania państwem w sposób zdalny? A zwłaszcza – przypomnijmy, że to imperium posiada na swoim stanie kilka takich zabawek o nazwie “broń nuklearna” i dostęp do tego też musi być w sposób zdalny.
Ale wracając bardziej do rzeczy przyziemnych – większość liderów zarządzających firmami mówi, że przeszło przez pandemię, przez ten okres ostatnich kilku miesięcy w sposób zadowalający. Właściwie wszyscy są z siebie zadowoleni. Ale tylko 1 na 3 z tych zarządzających ma w ogóle wdrożony jakiś długofalowy plan dotyczący pracy zdalnej. To znaczy – “dzisiaj jakoś jest”. Natomiast przejście z pracy zdalnej w trybie awaryjnym do pracy zdalnej w trybie standardowym, myślę że zajmie firmom jeszcze bardzo dużo czasu.
Myślę, że to już będzie też odcinek następny, który poświęcę w badaniu przeprowadzonemu przez firmę Terminal – jest to firma, która zajmuje się pracownikami z branży technologicznej i pomaga rekrutować inżynierów. I ta firma opublikowała badanie, które właśnie pokazuje, jak firmy sobie radzą z wdrożeniem pracy zdalnej bardziej długofalowo. Ale, tak jak powiedziałem, to będzie już materiał na jutrzejszy odcinek
Dzięki serdeczne. Do zobaczenia i usłyszenia w jutro. Na razie.
Mój mail piotr.konopka@innothink.com.pl
Mój LinkedIn https://linkedin.com/in/konopka
Link do odcinka na YouTube https://youtu.be/yNZ-mQPBPzQ
Link do podcastu https://pod.fo/e/9f9c3
SoundCloud
Moja strona internetowa https://piotr-konopka.pl
Strona firmowa https://www.innothink.com.pl
Moje podcasty https://podfollow.com/piotrek-dobra-rada/view
iTunes
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/piotrek-dobra-rada/id1513135345