Piotrek Dobra Rada, odc. 193 – praca zdalna jako SIMSy

Co wspólnego ze sobą mają SIMSy i praca zdalna? Czy praca zdalna może być oparta na rzeczywistości wirtualnej? Na dodatek – dzisiaj mam gościa specjalnego w odcinku :). Pojawiają się aplikacje TeamFlow, SpatialChat i Remo. Zapraszam do oglądania i komentowania.

#wykuwam#piotrekdobrarada#remoteonly#pracazdalna #sims #games

Cześć. Nazywam się Piotrek Konopka i witam Was w kolejnym, 193 już odcinku z cyklu Piotrek Dobra Rada mówi o pracy zdalnej. Dzisiaj niestety nie da się inaczej poprowadzić tego odcinka niż z moim towarzystwem Geraltem. Ale dzisiaj opowiem kilka słów na temat tego, jak może wyglądać praca zdalna w wydaniu gry komputerowej.

Na pewno większość z was kojarzy grę SIMS. To jest taka gra, gdzie budujecie domek, możecie w tym domku umieścić rodzinę. Obok domku, na przykład, możecie zbudować basen, wsadzić tam SIMSa, a potem możecie wyciągnąć z tego baseniku drabinkę, tak żeby te SIMSy nie mogły z niej wyjść.

Ale wyobraźcie sobie, że zamiast tego basenu bez drabinki jest sala konferencyjna w waszej centrali. Postacie przypominają waszych kolegów z pracy. A papiery, które leżą na biurkach to dokumenty pobrane z repozytoriów na Dropbox. Tak rzeczywiście może wyglądać przyszłość naszej pracy zdalnej.

Są aplikacje zarówno oparte na rzeczywistości wirtualnej jak i rzeczywistości rozszerzonej, które umieszczają właśnie nas, naszych pracowników, naszych kolegów w takich salach konferencyjnych, gdzie możemy razem ze sobą współpracować:

  • Aplikacja o nazwie TeamFlow zebrała prawie 4 miliony dolarów na swój rozwój. Jest używana przez Apple, przez Reddita tak i przez Ubera
  • SpatialChat jest używany przez LinkedIna, Salesforce’a, McKinseya czy Uniwersytet Harvarda. Obsługuje 2500 klientów
  • Natomiast aplikacja Remo jest używana przez IBM i Spotify’a i w ciągu 9 miesięcy osiągnęła przychód, który sięga prawie 100 milionów dolarów

Aplikacje przede wszystkim pozwalają, czy są narzędziami do współpracy. Pozwalają na tworzenie spontanicznych czatów, ponieważ tak naprawdę chyba w tych miejscach, w tych spontanicznych czatach czy interakcjach mieści się produktywność. Właśnie to energia zespołu i zaangażowanie poza takimi formalnymi spotkaniami jest tym miejscem, które pozwala z jednej strony firmie pracować, a z drugiej strony pozwala pracownikom się rozwijać.

Te narzędzia są troszkę inną wersję Zooma, trochę inną wersją Slacka, ponieważ zarówno Zoom jak i Slack nie pozwalają na połączenie tego o czym mówimy – nie pozwalają na połączenie ludzi, projektów i fizycznych przedmiotów z fizyczną przestrzenią. Natomiast Remo, SpatialChat, czy też TeamFlow właśnie na to pozwalają.

Ciekawe jak będzie w rzeczywistości wyglądała ta praca wirtualna w przyszłości

Tak, że – kocie, Geralcie – pożegnaj się z widzami. Dzięki serdeczne. Do zobaczenia i usłyszenia jutro. Na razie!

Mój mail piotr.konopka@innothink.com.pl 

Mój LinkedIn https://linkedin.com/in/konopka

Link do odcinka na YouTube https://youtu.be/gaedB48-juA 

Link do podcastu https://pod.fo/e/b23a3 

SoundCloud

Inspiracja https://thehustle.co/%F0%9F%8E%AE-the-future-of-remote-work-video-games/

Moja strona internetowa https://piotr-konopka.pl

Strona firmowa https://www.innothink.com.pl

Moje podcasty https://podfollow.com/piotrek-dobra-rada/view  

iTunes

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/piotrek-dobra-rada/id1513135345

Spotifyhttps://open.spotify.com/show/6bu6ZEMBKJAd2LMLr7ABKP