Dzisiaj, w 204 odcinku Piotrka Dobrej Rady, z lekką nutką nostalgii (#teamAtari), opowiadam o tym, jak firma TDK (Ci sami – od kaset magnetofonowych i magnetowidowych) poradziła sobie z pracą zdalną.
#wykuwam#piotrekdobrarada#remoteonly#pracazdalna #TDK
Cześć. Nazywam się Piotrek Konopka i witam Was w kolejnym, 204 już odcinku z cyklu Piotrek Dobra Rada mówi o pracy zdalnej. Dzisiaj powiem jak pracę zdalną wdrożyła jedna z firm zatrudniająca właściwie tylko i wyłącznie Inżynierów.
Ci, którzy żyli w czasach w latach ‘80 czy ‘90 pewnie pamiętają kasety magnetofonowe i magnetowidowe firmy TDK. Tedeki były bardzo dobrej jakości. Często ich się używało, na przykład (dla tych którzy też nie pamiętają) do tego, żeby wgrywać gry komputerowe albo programy komputerowe z wykorzystaniem magnetofonów na Atari czy Commodore (#teamAtari). Natomiast obecnie TDK – a tak naprawdę TDK-Micronas – jest twórcą i producentem półprzewodnikowych czujników i układów scalonych do elektroniki przemysłowej i samochodowej.
No i okazuje się, że cała ta pandemia w branży tej, takiej bardzo hardware’owej przeorała właściwie mocno rynek. Natomiast, od dłuższego czasu, okazuje się że firma korzystała z takiego narzędzia OpenText Exceed TurboX (link znajdziecie do tego narzędzia pod filmem) i dzięki temu rozwiązaniu ograniczenie podróży służbowych dla ponad 1000 inżynierów, którzy pracują w tej firmie, w różnego rodzaju działach R&D nie było takim dużym problemem. Ponieważ projektowanie układów scalonych było możliwe do przeniesienia do rzeczywistości wirtualnej, do rzeczywistości zdalnej i pracownicy, nagle okazało się, że mogą pracować w tej naszej “nowej normalności” w całkiem normalny sposób.
Oprogramowanie pozwala im dzielić się wiedzą, pozwala im uzyskiwać dostęp do aplikacji oczywiście opartych o www. Tak, że firma nie zauważyła w ogóle tego, że zaczęła pracować w trochę odmienny sposób.
Paul Blenderman – jest to jeden z menedżerów działu Servers and infrastructure z TDK Micronas – mówi, że pomimo tego całego lockdownu, ale z wykorzystaniem tego oprogramowania, właśnie OpenText Exceed TurboX, to ich praca przebiega całkowicie bez zakłóceń. Firma zastanawia się nad tym, jak to rozwiązanie można coraz szerzej u nich stosować.
Tak, ze jak widzicie – nie tylko firmy usługowe i pracownicy pracujących w usługach mogą pracować w domu. Także firmy zajmujące się handlem, projektowaniem i produkcją już rzeczy, które są fizyczne, także mogą pracować zdalnie. Zastanówcie się nad tym, czy wasza firma również może przenieść takie rzeczy, które wydawałoby się nie do przeniesienia, do pracy zdalnej
Dzięki serdeczne. Do zobaczenia i usłyszenia jutro. Na razie!
Mój mail piotr.konopka@innothink.com.pl
Mój LinkedIn https://linkedin.com/in/konopka
Link do odcinka na YouTube https://youtu.be/TtO7rOctBoQ
Link do podcastu https://pod.fo/e/b516d
SoundCloud
Inspiracja https://blogs.opentext.com/semiconductor-firm-adapts-to-remote-work/
OpenText Exceed TurboX https://www.opentext.com/products-and-solutions/products/specialty-technologies/connectivity/opentext-exceed-turbox
TDK Micronas https://www.micronas.tdk.com/
Moja strona internetowa https://piotr-konopka.pl
Strona firmowa https://www.innothink.com.pl
Moje podcasty https://podfollow.com/piotrek-dobra-rada/view
iTunes
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/piotrek-dobra-rada/id1513135345